Wydarzenie

Carnaval Sztuk - Mistrzów i Urban Highline Festival

dodano: 2014-07-24

Za nami Carnaval Sztukmistrzów, największy festiwal cyrkowy w Polsce.

Przez cztery dni mieliśmy okazję przenieść się do krainy magii, abstrakcji i niesamowitości. Do miejsca gdzie to, co oczywiste, oczywistym nie jest, gdzie cyrk to nie tylko pokaz niezwykłych umiejętności, ale przede wszystkim gra skrajnymi emocjami oraz zacieranie granic tabu. 


Przestrzeń miejską wypełniły osobliwe postacie prezentujące swój niezwykły kunszt. Pochodzący z różnych stron świata artyści prezentowali wariacje na temat żonglerki, akrobatyki, czy iluzji przybliżając tym samym widzowi kierunek ku któremu podąża “nowy cyrk”.

Przez cały czas trwania Sztuk - Mistrzów nad głowami przechodniów można było zaobserwować śmiałków balansujących po specjalnych taśmach (tzw. slackline) rozpiętych między budynkami Starego Miasta . Ten niecodzienny widok zawdzięczaliśmy towarzyszącemu Carnavalowi - Urban Highline Festiwal, największej imprezie tego typu na Świecie!

Miłośnicy dużych wysokości mieli okazję zmagać się z kilkudziesięciu metrowymi taśmami rozwieszonymi na poziomie drugiego piętra Gmachu Trybunału. Poza podniebnym spacerem zaawansowani highlinerzy raczyli widzów śmiałymi i niezwykle widowiskowymi akrobacjami.

Dla najodważniejszych organizatorzy przygotowali slackline rozpięty między wieżowcami, na wysokości -bagatela - dwunastego piętra.

Carnaval Sztuk - Mistrzów przyciągnął w tym roku rekordową liczbę widzów, zarówno entuzjastów cyrku z całej Europy, jak i przypadkowych przechodniów. Festiwal zdecydowanie oczarował! Nawet kapryśna pogoda nie była w stanie zniechęcić publiki. Jest to najlepszy dowód na to, że tego typu imprezy są potrzebne. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję 

Copyright by Żonglerka.pl 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone