Wydarzenie

Kooza czyli Cyrk w Pudełku - relacja

dodano: 2014-10-01

Kooza czyli Cyrk w pudełku

Wyobraźcie sobie wielki biały namiot w środku miasta. Po przekroczeniu jego progu porywa Was magiczny świat pełen niezwykłych doznań, gdzie każdy znów może poczuć się jak dziecko. Dajecie się ponieść  kreskówkowym postaciom oraz absurdalnym sytuacjom.

I oto biegnie kolejny, szary, beznamiętny dzień w życiu Niewinnego. Zwrotem w akcji ma okazać się dostarczona mu paczka, która wywróci jego świat do góry nogami.

Tajemniczy pakunek okazuje się być pudełkiem, z którego wyskakuje czarujący i niebywale charyzmatyczny Oszust. Wciąga Niewinnego do stworzonego przez siebie, pełnego koloru i abstrakcji świata zwanego Kooza. Oprowadza głównego bohatera po egzotycznej krainie pełnej niespodzianek, przedstawiając przy tym stwory o niebywałych kreacjach i zdolnościach. Od istot tworzących żywe konstrukcje ze swych giętkich jak węże ciał, poprzez podniebnych akrobatów zuchwale igrających z wysokością, czy duetu tworzącego wariację akrobacji na motocyklu, po diabelskie stwory brawurowo popisujące się na kole śmierci, dokazujące z losem, kpiące z grawitacji. Przez świat Kooza, co jakiś czas przewijają się groteskowe i niezwykle ekstrawaganckie postaci takie jak Król i jego nieodzowni szaleni pomocnicy, drwiący z porządku i zasad Savoir Vivre, wprowadzające chaos, ale jak się okazuje przede wszystkim dobrą zabawę.

 
Świat Kooza zdecydowanie porywa. Nie tylko główny bohater zostaje przeniesiony do alternatywnej rzeczywistości. Charyzmatyczny Oszust oczarowuje publiczność, która daje się oszukać i zaczyna wierzyć, iż znajduje się w odległej tajemniczej krainie, pełnej niespodzianek i fascynujących przygód.

 

 

 

 

BYŁAM WIDZIAŁAM POLECAM

Monika

 

Fot. pochodzą z oryginalnej strony: http://www.cirquedusoleil.com/​

Copyright by Żonglerka.pl 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone