Wrzuta treści

Tunningujemy diabolo Finesse i Tornado

dodano: 2014-07-07 13:45:23, dodał: Administrator

Każdy dobry diabolista wie, jak ważne jest odpowiednie dobranie diabolo do swoich potrzeb.
A każdy diabolista, który już wybrał sobie odpowiednie diabolo, dobrze zna ten moment, kiedy chciało by się coś zmienić, żeby było jeszcze lepiej, bardziej indywidualnie! Mister Babache, producent diabolo Finesse i Tornado, dobrze o tym wie, dlatego przygotował serię różnych tunningów, dzięki którym, można dostosować swoje diabolo do bardzo różnych potrzeb! Poniżej prezentujemy listę tunningów do diabolo Finesse i Tornado, wraz z ich zastosowaniem i opisem.
 

Evolution 1 - szerszy środek!
Każdy, kto bawi się we wszelkie grindy, czy to na kijkach, czy na palcach, dredach czy czymkolwiek innym, dobrze wie, że szerszy środek oznacza więcej możliwości takiej zabawy!
Evolution 1, to środek szerokości 1,9cm, czyli diabolo szersze o ok 1cm!
Za szerszym metalowym środkiem wiąże się też dodatkowe 10g wagi diabolo, co dla wielu diabolistów, w przypadkui diabolo Finesse jest pożądanym zjawiskiem. 
 

Evolution 2 - łożysko
Niestety wciąż prototyp.  Z założenia, jest to środek posiadający łożysko jak w jojo. Diabolo rozkręcane w jedną stronę, będzie kręciło się znacznie dłużej niż zwykle, dzięki dodatkowej rotacji łożyska. Nie pozwala to na triki typu grind, jednakże jest czymś wymarzonym dla osób wymyślających skomplikowane węzły, przejścia lub składających pokaz. Diabolo nie przestanie się kręcić, kiedy diabolista się na chwilę zatrzyma i zastanowi co zrobić dalej! Czekamy z niecierpliwością aż evolution 2 stanie się już gotowym produktem!
 

Evolution 3 - ciężarki
Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które preferują cięższe diabolo, oraz osób, które używają diod do występów. Zazwyczaj do treningów diody się zdejmuje, ale ponieważ obciążają one diabolo, trening byłby nie do końca sensowny, gdyż diabolo byłoby znacznie lżejsze. Dlatego powstały dwie wersje ciężarków Evolution 3, które zapewniają  szerokie możliwości doboru wagi diabolo. Podstawowo to 2x6g i 2x10g. Jak łatwo policzyć, diabolo może stać się cięższe o 12 lub 20g, ale chcąc być bardziej precyzyjnym można te ciężarki łączyć. 
 
Evolution 4 - diody
Evolution 4 to jeden z najefektowniejszych sposobów ulepszenia diabolo. Niemal każdy, kto występuje, myślał o pokazach świetlnych, gdzie świecąca smuga światła kręcącego się diabolo niemal zapiera dech w piersiach widzów!
Do dyspozycji mamy 2 typy tych diod: 1 kolorowe oraz wielokolorowe. Różnią się one oczywiście ceną, ale i efektem. Diody łatwo włączyć, posiadają komplet baterii, które można ładować. Można również dokupić ładowarkę, która niestety wymaga też adaptera, gdyż Mister Babache zrobił jedną uniwersalną ładowarkę do różnych sprzętów świecących i do diabolo potrzebny jest więc adapter. W przeciwieństwie do innych producentów, diody te można zamontować po obydwu stronach diabolo. Dodatkowo montując je na diabolo Finesse moon, które jest lekko przezroczyste, spowodujemy rozświetlenie też ścianek po stronie zewnętrznej.
 

Evolution 5 - pryzmat
Jest to najnowsze udoskonalenie od tego producenta. Specjalnie wypolerowana i sformowana blaszka, która odbija światło niczym lustro! Diabolo sprawia wrażenie, jakby migało! Jest to bardzo dobre rozwiązanie do pokazów w dzień, a także do pokazów wieczornych doświetlanych kolorowym światłem!
Montaż tunningu

Mamy tunning i co dalej?
Montaż jest bardzo prosty i nie wymaga skomplikowanych operacji, czy instrukcji. Diabolo
Finesse posiada już odpowiednie dziurki do przykręcenia tunningu śrubkami, dołączonymi do tunningu.

Dodatkowo Evol 1 zawiera dwa imbusy potrzebne do rozkręcenia i ponownego skręcenia diabolo, a Evol 4 specjalny śrubokręt pasujący do obudowy diod.

Skoro już Diabolo Finesse i Tornado i ich modyfikacje nie są żadną tajemnicą, można zaczynać zabawę!

 

 

fot. diabolo.ca

 

Copyright by Żonglerka.pl 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone