Wrzuta treści

X Festiwal Ognia Ostróda

dodano: 2015-06-11 15:10:27, dodał: Administrator

X Festiwal Ognia Ostróda

Zapraszamy na długo wyczekiwany X Ogólnopolski Festiwal Ognia! Po trzech latach, powracana największa i najstarsza imprezy ogniowa w Polsce, organizowana przez grupę eXodus. Festiwal odbędzie się w dniach 14-19 lipca. Na wydarzenie to przyjeżdżają nie tylko amatorzy wykorzystania ognia, ale wszyscy miłośnicy kuglarstwa i pokrewnych dziedzin. Osoby, które miały już okazję odwiedzić festiwal wiedzą jakie są stałe punkty imprezy, jak co roku jednak, organizatorzy postarają się zaskoczyć jakimiś dodatkami.

Tych, którzy mają zamiar odwiedzić Ostródę po raz pierwszy, trzeba zapewnić: Nie będziecie się nudzić! Przez cały czas trwania festiwalu będą odbywały się warsztaty z posługiwania się każdym klasycznym cyrkowym sprzętem, tańca, ruchu na scenie i… nie wiadomo czego jeszcze, bo uczestnicy mają możliwość prowadzenia swoich zajęć. Oczywiście, co roku zapraszamy zagranicznych gości którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą oraz umiejętnościami podczas warsztatów specjalnych. Odwiedzili nas już: Cyrille Humen, Darragh i Ronan McLoughlin, Poiboy, Kyle Johnson, Valery Imus i wielu innych!

Tych, których zmęczy cały dzień ćwiczeń na hali, zapraszamy na inne atrakcje. Odbywają się one zazwyczaj wieczorem i pozwalają zapoznać się z aktualnym poziomem kuglarstwa w Polsce. Są to między innymi Open Stage, Renegade, Igraszki z ogniem, projekcje filmów i dyskusje dotyczące cyrku. Ponadto, aby umilić czas uczestnikom zawsze staramy się organizować różnego rodzaju zabawy, konkurencje, gry czy też turnieje. W ramach odpoczynku wspólnie ślizgaliśmy się po rozlanym oleju, graliśmy w piłkę, rugby czy uczestniczyliśmy w szalonym biegu z przeszkodami oraz igrzyskach kuglarskich! W wolnym czasie organizujemy również wspólne wypady do parku oraz na plażę :)

Pisząc o festiwalu nie moglibyśmy nie wspomnieć o spektaklu finałowym, który tworzą sami uczestnicy imprezy. Nie chcemy wprowadzać rywalizacji dlatego też nie tworzymy żadnych konkursów. W zamian proponujemy udział w największym w Europie, wspólnym fireshow.

Na festiwal zapraszamy każdego, nie ważne czy zajmował się kuglarstwem czy dopiero zaczyna a może chce jedynie poobserwować życie kuglarskie. Tak jak umiejętności, tak i wiek nie ma znaczenia. Na imprezie można spotkać osoby w każdym wieku.

Po dokładniejsze informacje zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.festiwalognia.pl i zachęcamy do obejrzenia relacji z jednej z poprzednich edycji festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=L9nDOiLcP7o

 

Do zobaczenia!

eXodus

 

Copyright by Żonglerka.pl 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone